با سلام

این پست شامل  قسمت دوازدهم از سری فیلم های آموزشی یادگیری ماشین می باشد. در این قسمت پیاده سازی و کدنویسی روش دسته بندی پارامتریک (parametric classification) مبتنی بر Likelihood در زبان متلب در قالب چندین مثال با زبانی روان به صورت خط به خط و به تفصیل بیان می گردد. این قسمت شامل فصل چهارم از مجموعه آموزشی یادگیری ماشین می باشد. قسمت های نهم تا سیزدهم مربوط به فصل چهارم از مجموعه آموزشی یادگیری ماشین می باشد.

سرفصل:

۱- آمار مقدماتی

۲- مفهوم یادگیری نظارت شده

۳- رگرسیون خطی و منطقی

۴- روش های چند متغیره

۵- شبکه عصبی

۶- درخت تصمیم گیری

۷- SVM

۸- کاهش ابعاد

۹- روش های خوشه بندی

در قسمت دوازدهم تمامی موارد تئوری بیان شده در جلسه ۹ و جلسه ۱۰ بصورت کاملا عملی و  در قالب ۵ برنامه به زبان متلب پیاده سازی شده، تولباکس های مرتبط در متلب با جزئیات کامل آموزش داده شده است. مواردی همانند زیر را در این ویدئو آموزشی در برنامه متلب مشاهده خواهیم نمود:

۱-  نرخ احتمال (Likelihood Ratio)

۲- روش ماکزیمم نرخ احتمال (Maximum Likelihood Ratio)

۳- تئوری تصمیم گیری بیزین Bayesian

۴-چگالی نرمال یک متغیره

۵- طبقه بندی پارامتریک تک متغیره

۶- حالات مختلف مقادیر کواریانس چند متغیره

۷- حالات مختلف مقادیر دترمینان چند متغیره

۸- بررسی طبقه بندی پارامتریک چند متغیره

۹- طبقه بندی پارامتریک تک متغیره با چند متغیره

۱۰- تابع جداکننده Quadratic

۱۱- عملکرد ماکزیمم احتمال تخمین  MLE و روش LDA

و …

۱

 

۲

 

تذکر۰:

تمامی سورس کدها ضمیمه شده است.

 

تذکر۱:

قسمت های قبلی این مجموعه آموزشی را می توانید از اینجا مشاهده نمایید.

 

تذکر۲:

کتاب یادگیری ماشین آلپایدین (Alpaydın) میتوانید از اینجا و کتاب میشل (Tom Mitchell) را نیز از اینجا دانلود نمایید.

تذکر۳:

اسلایدهای این مجموعه آموزشی را می توانید از اینجا دانلود نمایید.

لازم به ذکر است این مجموعه از آموزش های گام به گام یادگیری ماشین در متلب برای اولین بار در ایران تهیه و توسط یکی از مجربترین اسانید در زمینه هوش مصنوعی آموزش داده شده است.

این مجموعه آموزشی بسیار مناسب برای محققین و دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که قصد یادگیری این درس و همچنین استفاده ازالگوریتم های هوش مصنوعی در مقاله و پایان نامه خود را دارند.

با تشکر

کلید واژه:

, LDA, Likelihood, machine learning, Mahalanobis distance, Ma,imum Likelihood, MLE, تابع جداکننده Quadratic, روش LDA, روش QDA, روش ماکزیمم نرخ احتمال, طبقه بندی پارامتریک چند متغیره, طبقه بندی چند متغیره, فاصله ماهالانوبس, کواریانس چند متغیره, یادگیری ماشین, Bayes, Bayesian, Likelihood Ratio, machine learning, Ma,imum Likelihood Ratio, MLE, parametric classification, بیزین, تئوری تصمیم گیری بیزین, طبقه بندی پارامتریک, قاعده بیز, نرخ احتمال, یادگیری ماشین