با سلام

این پست شامل  قسمت بیست و یکم از سری فیلم های آموزشی یادگیری ماشین می باشد.این قسمت شامل فصل جدیدی به نام روش های non parametric می باشد. پیش نیاز روش های درخت تصمیم (فصل ششم)، آشنایی با روش های non parametric می باشد. قسمت های بیستم تا بیست و سوم دربرگیرنده روش های non parametric می باشند.

سرفصل:

۱- آمار مقدماتی

۲- مفهوم یادگیری نظارت شده

۳- رگرسیون خطی و منطقی

۴- روش های چند متغیره

۵- شبکه عصبی – روش های Non parametric

۶- درخت تصمیم گیری

۷- SVM

۸- کاهش ابعاد

۹- روش های خوشه بندی

در قسمت بیستم و یکم :

ابتدا به بیزین کلاسیفایرها با استفاده از روش های Non parametric تشریح شده در ویدئو قبلی (Kernel estimator و Knn estimator) پرداخته شده (با ذکر مثال) و برای هر کلاسیفایر Likelihood ratio محاسبه میشود  و در ادامه Naive bayes classifier تعریف شده و با بیزین کلاسیفایرها مقایسه می شود.

در انتها انواع الگوریتم های نزدیکترین همسایگی شامل Knn، Knn اصلاح شده (با استفاده از سه نوع تابع وزن دهی) و r nearest neighbors با ذکر مثال تشریح شده و مزیت های آنها گفته می شود.

تذکر:

آموزش عملی و پیاده سازی این قسمت در متلب را می توانید از اینجا مشاهده نمایید.

تذکر۱:

قسمت های قبلی این مجموعه آموزشی را می توانید از اینجا مشاهده نمایید.

تذکر۲:

کتاب یادگیری ماشین آلپایدین (Alpaydın) میتوانید از اینجا و کتاب میشل (Tom Mitchell) را نیز از اینجا دانلود نمایید.

لازم به ذکر است این مجموعه از آموزش های گام به گام یادگیری ماشین در متلب برای اولین بار در ایران تهیه و توسط یکی از مجربترین اسانید در زمینه هوش مصنوعی آموزش داده شده است.

این مجموعه آموزشی بسیار مناسب برای محققین و دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که قصد یادگیری این درس و همچنین استفاده ازالگوریتم های هوش مصنوعی در مقاله و پایان نامه خود را دارند.

با تشکر