به نام خدا

در این مجموعه درس شبکه های عصبی مصنوعی با زبانی ساده و به صورت کامل آموزش داده می شود. سطح آموزش از مبتدی برای کسانی که نمی دانند شبکه عصبی چیست شروع می شود تا پیچیده ترین بخش ها که به راحتی می توان با استفاده از آن مطالب پایان نامه های ارشد را به انجام رساند.

خود را به منبع محدود نکرده ایم و با استفاده از منابع مختلف اما معتبر مطالب مفید با زبان ساده تر را انتخاب می کنیم و در پکیجی به صورت یک دوره خدمتتان ارائه می دهیم. در این دوره پس از اتمام هر درس در زبان متلب هم به صورت کد پایه ای و هم به صورت استفاده از جعبه ابزار های متلب مثال های کاربردی را پیاده سازی خواهیم کرد و کاربران می توانند سوالات خود را در آخر هر بخش مطرح کنند و یا اگر در برنامه نویسی مشکلی داشتند برای رفع مشکل پیغام بگذارند. برای نشان دادن اینکه شبکه های عصبی در هر زبانی به راحتی قابل پیاده سازی است در برخی بخش ها آموزش هایی با زبان پایتون هم خدمتتان قرار می دهم.

در طول درس ابتدا به ایده ی کلی و دلیل استفاده از این نوع شبکه ها اشاره خواهیم کرد و سپس با الگو برداری از شبکه های عصبی مغز انسان، شبکه ی عصبی مصنوعی ساده ای را می سازیم.

 

سرفصل ها به شکل زیر خواهند بود:

۱- مقدمه

۲- شبکه‌های عصبی بیولوژیکی

۳- شبکه‌های عصبی چند لایه و نحوه‌ی عملکرد آنها

۴- آموزش شبکه های عصبی

۵- توابع فعالساز

۶- شبکه های عصبی انعطاف پذیر

۷- توابع شعاعی

۸- شبکه‌ های عصبی برگشتی و حافظه دار

۹- شبکه‌ های عصبی GMDH

۱۰- شبکه‌های عصبی مدل مخچه

۱۱- شبکه‌ عصبی پویا

۱۲- شبکه‌های عمیق

که به غیر از فصل های اول و دوم که در یک جلسه گفته خواهند شد، بقیه هر یک به صورت مجزا در یک جلسه توضیح داده خواهند شد و کد مربوط به آن ها برای پیاده سازی ارائه و توضیح داده می شود.

برای کتاب می توانید کتاب شبکه های عصبی و کنترل کننده های عصبی پیشرفته نوشته ی دکتر تشنه لب ، استاد دانشگاه صنعتی خواجه نصیر رو به زبان فارسی تهیه کتید. به دلیل حمایت از نویسنده لینک دانلودی برای این کتاب قرار داده نمی شود.

کتاب های انگلیسی به دلیل عدم امکان دسترسی به آن ها در ایران، لینک دانلودشان قرار داده می شود.

شما می توانید کتاب Intelligent Control Based On Flexible Neural Network دکتر تشنه لب را از اینجا و کتاب A Brief Introduction to Neural Networks ,David Kriesel را از اینجا دانلود کنید.

 

تذکر ۱:

هر کدام از قسمت های این مجموعه را می توانید بصورت جداگانه از اینجا تهیه نمایید

 

با تشکر