با سلام

هدف از تهیه این مجموعه از فیلم های آموزشی، آشنایی با مباحث پردازش تصویر بر طبق سرفصل های کتاب پردازش تصویر گونزالس و پیاده سازی آنها در محیط MATLAB است. این مجموعه که شامل قسمت های دوازدهم از سری فیلم های آموزشی پردازش تصویر می باشد به آموزش فصل چهارم کتاب پرداخته شده است.

در این قسمت به بیان مفهوم تبدیل در تصویر خواهیم پرداخت. و همچنین مفهوم اعمال تبدیل فوریه در تصویر را بیان میکنیم. سپس نحوه ساخت تصاویر پایه را تشریح خواهیم نمود. مبحث تبدیل فوریه با نگاهی ساده و در عین حال مفهومی و کاربردی در پردازش تصویر و سیگنال پرداخته شده است که شامل بخش های زیر می باشد:

۱- بیان مختصری از جلسه قبل

۲- بیان علت و هدف از اعمال تبدیل در تصویر

۳- تشریح مکانیزم تصاویر پایه

۴- بیان نحوه تبدیل گرفتن تصویر

۵- مقایسه تبدیل فوریه یک بعدی و دو بعدی

۶- مقایسه تبدیل فوریه در سیگنال و تصویر

۷- مقایسه بردارهای پایه و تصاویر پایه

۸- مقایسه تصاویر پایه با یکدیگر

۹- بیان مفهوم تصاویر پایه در تصویر

۱۰- بیان مفهوم تصاویر پایه ساخته شده از تبدیل فوریه و بیان مفهوم علت استفاده تک تک آنها در تصویر

 

کلید واژه:

, convolution, Discrete Fourier Transform, Filtering in the frequency domain, Signals and Systems, آموزش پردازش تصویر دانلود فیلم پردازش تصویر, استخراج ویژگی, پردازش تصویر, پردازش تصویر کتاب گونزالس در متلب, تبدیل فوریه, تصاویر پایه, حوزه فرکانس, فرکانس, فصل چهارم پردازش تصویر گونزالس, کتاب گونزالس

تذکر:

اسلایدهای کتاب گونزالس را از اینجا دانلود کنید.

تذکر:

تمامی قسمت های فیلم آموزش گام به گام پردازش تصویر کتاب گونزالس در متلب را می توانید بصورت جداگانه از اینجا مشاهده نمایید

این مجموعه آموزشی بسیار مناسب برای محققین در ضمینه پردازش تصویر و نیز دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که قصد تهیه مقاله و پایان نامه در ضمیمنه پردازش تصویر و بینایی ماشین دارند.