با سلام

متلب در شبکه های عصبی عمیق سرعت مناسبی ندارد و زبانی که معمولا برای شبکه های عمیق و پردازش تصویر مورد استفاده قرار می گیرد پایتون است. زیرا سرعتی بالاتر از متلب دارد و همچنین مشابه متلب یک زبان سطح بالاست که عملیات اصلی ریاضی در آن به راحتی قابل انجام است.

در این دوره نحوه ی نصب Neupy که در زبان پایتون می باشد، آموزش داده شده است. Neupy به صورت کد باز می باشد در نتیجه ممکن است در حین نصب با مشکلات و موانعی برخورد شود. که تمام این موانع را با هم پشت سر می گزاریم. البته خود Neupy برای نصب به کتابخوانه ها و ابزارهای دیگری نیز نیاز دارد که کاربرد هر یک و نحوه ی نصب آن ها به ترتیب گفته می شود.

پس از آموزش نصب Neupy، زبان پایتون و نحوه ی اجرای کدها آموزش داده می شود. آموزش زبان پایتون به صورت پایه ای بوده و تمام نکاتی را که برای اجرا به آن نیاز دارین به صورت خلاصه گفته می شود.

در نهایت کدها و بخش های Neupy توضیح داده می شود و چند نمونه شبکه در Neupy با داده های ساختگی، داده های ذخیره شده در فایل txt و داده های ذخیره شده در فرمت متلب به صورت mat فایل اجرا می شود و خط به خط کد بررسی می شود.

Neupy تقریبا تمام شبکه های مهم و اصلی را در خود دارد. از جمله این شبکه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: CNN, RNN, LSTM, CMAC, MLP,RBM.

در این مجموعه شبکه های عمیق با امکانات و سرعت خیلی مناسبی قابل اجرا هستند.

 

خلاصه موارد موجود در این مجموعه: 

۱- نصب Neupy

۲- آموزش پایتون

۳- تجزیه تحلیل Neupy

۴- اجرای شبکه توسط Neupy

۵- کدها، داده ها و خلاصه ی کدهای Neupy

۶- آموزش نصب neupy در ویندوز

توجه۱: تمام مراحل در محیط لینوکس (اوبونتو) توضیح داده می شوند. زیرا برخی کتابخوانه ها برای ویندوز موجود نمی باشند و احتمال امکان اجرای Neupy در ویندوز ۵۰% می باشد. ویدیوی آموزش نصب Neupy در ویندوز در زبان انگلیسی موجود است که به دلیل پیدا نکردن منبع آن، آن را هم در فایل ها قرار داده ام.

توجه۲: نیاز به آشنایی با لینوکس ندارید زیرا می توانید با دنبال کردن ویدیو متوجه عملیات شوید.

 

اگر در هر یک از مراحل حتی راه اندازی لینوکس سوال داشتید پیغام دهید.